Փետրվարի 24-26-ը տեղի ունեցած ԵԱՀԿ ԽՎ ձմեռային առցանց նստաշրջանի ընթացքում ԱԺ պատվիրակությունը եղել է ամենաակտիվներից մեկը: Պատվիրակության անդամներն ունեցել են 8 ելույթ, որոնք վերաբերել են արցախյան վերջին  պատերազմի հետեւանքներին եւ ռազմագերիների հարցին:
«Մեր ելույթների կարմիր թելը եղել է գերիների խնդիրը, բարձրաձայնել ենք գերիների վերադարձի արհեստական ձգձգումը, նրանց նկատմամբ անմարդային վերաբերմունքի փաստերը, պատերազմում ահաբեկիչների ներգրավման հարցերը»,- ընդգծեց ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը մարտի 2-ին հրավիրված ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ:
Կոնջորյանը թեժ բանավեճ է ունեցել ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավարի հետ՝ նշելով, որ Ադրբեջանը պետք է անհապաղ վերադարձնի հայ ռազմագերիներին, որոնց նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունք է ցուցաբերվում: Պատվիրակության ղեկավարը շեշտել է, որ  Ադրբեջանը խախտում է իր միջազգային պարտավորությունները:
Հայաստանին աջակցող ելույթներ են ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդը, ինչպես նաեւ շվեդ ու բելգիացի պատգամավորներ:
ԵԱՀԿ նախագահը նշել է, որ թեեւ հրադարարի մասին հայտարարությամբ ավարտվել են ռազմական գործողությունները, սակայն երկարաժամկետ առումով հակամարտությունը կարգավորված չէ:

On February 24-26, during the OSCE PA Winter Sitting held in a virtual format the NA Delegation was the most active one. The members of the Delegation gave eight speeches, which related to the consequences of the Artsakh last war and the item of prisoners of war.
“The key items of our speeches have been the problem of captives, we voiced the artificial delay of the captives’ return, the facts of the inhuman attitude towards them and the issues of the mercenaries’ involvement in the war,” the Head of the RA NA Delegation to the OSCE PA Hayk Konjoryan underlined during March 2 press conference.
Konjoryan had a hot dispute with the Head of the Azerbaijani Delegation, noting that Azerbaijan shall urgently return the Armenian prisoners of war, towards whom inhuman attitude is shown. The Head of the Delegation has stressed that Azerbaijan violates its international obligations.
The OSCE Chairperson-in-Office, the Minister for Foreign Affairs of Sweden Ann Linde, as well as the Swedish and Belgian MPs delivered speeches supporting Armenia.
The OSCE President has noted that though the military actions have been ended by the statement on ceasefire, however in long-term respect the conflict is not settled.